Aktualności Aktualności

Na św. Rocha w Gowarczowie jesteśmy co roku.

Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie, jak co roku, było organizatorem festynu rodzinnego wpisującego się w miejscową tradycję odpustową związaną ze świętym Rochem.

O tym fakcie można było wielokrotnie usłyszeć z ust konferansjera prowadzącego ze sceny czwartkową imprezę, na której nie zabrakło zarówno występów miejscowych wykonawców wokalnych jak i również szeregu konkursów, z których najważniejszym był- Konkurs Sołectw.

Na placu Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, na której odbywało się przedsięwzięcie, można było skosztować regionalnych potraw na stoiskach poszczególnych wsi gminy Gowarczów, uzupełnić widzę z zakresu postępowań urzędowych na stoiskach ARiMR czy KRUS oraz zapewnić pociechom szereg wrażeń na licznych instalacjach rekreacyjnych jak dmuchańce czy karuzele.

Bez wątpienia, stoisko Nadleśnictwa Barycz, wypatrywane przez uczestników od pierwszych godzin festynu, cieszyło się największym zainteresowanie. Odwiedzający, mając pozytywne wspomnienia z lat ubiegłych, z dużym entuzjazmem bawili się z nami, próbując swych sił podczas udzielania odpowiedzi z tematyki przyrodniczo-leśnej w grze - „Wiedza Kołem się toczy”. Każdy uczestnik dobrze odpowiadający na pytania mógł wybrać sobie z naszego stoiska pamiątkę, która w tym roku sygnowana jubileuszową datą „60 lat”, będzie przypominać miło spędzony czas z Nadleśnictwem Barycz.