Aktualności Aktualności

Wspólnie dla najmłodszych

Na zaproszenie Komendy Powiatowej Policji w Końskich Nadleśnictwo Barycz uczestniczyło w dniu otwartym dla przedszkolaka.

 

Wraz z innymi służbami, pod nadzorem organizatora podkom. Sylwi Sobczyńskiej, stoisko promocyjne Lasów Państwowych zostało wpisane w mapkę atrakcji jakie zostały przygotowane dla podopiecznych koneckich przedszkoli i najmłodszych uczniów szkół podstawowych.

Blisko 800 pociech miało możliwość 3 czerwca zawitać w progi komendy miejskiej Policji i cieszyć się z różnego rodzaju pokazów i animacji nawiązujących do przestrzegania bezpieczeństwa w życiu codziennym. Począwszy od demonstracji procesu resuscytacji, zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oddziaływania zagrożeń środowiskowych - przedstawionych przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Końskich oraz - na naszym stoisku - do porad bezpiecznego zachowania się podczas wizyt w lesie.

Prócz wiedzy przekazywanej od przedstawicieli poszczególnych służb, mali goście KPP mogli zwiedzić budynek komendy oraz sprawdzić wyposażenie i działanie radiowozów i motocykli Policji i Straży Miejskiej. Bez wątpienia wszystkie atrakcje i garść wiedzy przekazywana maluchom w praktyczny sposób będzie pobudzać czujność i zwiększać świadomość zachowań w życiu codziennym naszych małych obywateli.