Aktualności Aktualności

Zerwij odblask - bądź widoczny!

Widoczność przechodniów i spacerowiczów o zmierzchu oraz po zmroku w okolicach różnego rodzaju dróg zarówno publicznych ale również i leśnych jest - w okresie jesienno-zimowym - mocno ograniczona. Wynika to głównie z aury oraz z używanych zimową porą - ubrań wierzchnich w ciemnych barwach.

Nadleśnictwo Barycz włączając się do cyklicznego działania profilaktyczno-edukacyjnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich ale i również własnych działań w obrębie zajęć Edukacji Leśnej z dziećmi szkół podstawowych i średnich, zwracało uwagę na poprawę widoczności w ruchu pieszych, dodatkowo przekazując chętnym elementy odblaskowe dające szansę kierowcom pojazdów, zwiększenia możliwości reakcji wobec osób przemieszczających się po drogach, bądź w ich bezpośrednim sąsiedztwie.

W kolejnej odsłonie wspólnych działań KPP i PGL LP Nadleśnictwa Barycz, w akcji pod nazwą „Zerwij odblask - bądź widoczny” z inicjatywy podkomisarz Sylwi Sobczyńskiej wspólnie z rzecznikiem nadleśnictwa - Kamilem Kubickim została udekorowana, świąteczna choinka.  Drzewko, stojące przed wejściem do Komendy, obwieszone różnego rodzaju i kształtu elementami odblaskowymi ma zachęcić do spojrzenia na sprawę należytej widoczności pieszych. Tego typu ozdoby w tym wypadku mają podwójne znaczenie, gdyż są one jednocześnie podarkiem. Każdy chętny doposażenia własnej garderoby w odblask, może swobodnie „zerwać” z tej choinki taki element, bez obawy o posądzenie o kradzież czy wandalizm. Bez obawy można przewiesić odblask z drzewka na samego siebie, dając sobie szansę uniknięcia przypadkowego potrącenia podczas spaceru czy zwykłego wyjścia do pracy lub po zakupy.

„Nie daj się przejechać - bądź widoczny!”